Slovensko hlási: obchvat Bratislavy je dokončený

Redakce doporučuje

Otvorením posledného úseku D 4 medzi obcami Vajnory a Ivanka pri Dunaji bol kompletne dokončený obchvat Bratislavy. Vďaka tomu sa vodiči dostanú zo slovenskej metropoly až k rakúskym hraniciam po diaľnici.
Nový diaľničný obchvat meria 27 kilometrov, je na ňom 9 križovatiek a pretína ho 57 mostov. To najdôležitejšie však chýba – dokončenie križovatky medzi diaľnicami D1 a D4.

„Napojenie D1 na D4 bude najskôr o päť rokov. Aj v parlamente som navrhoval, že by sa výstavba križovatky výrazne urýchlila priamym zadaním bez porušenia zákona. Bohužiaľ môj návrh nebol vypočutý“, komentoval už skôr generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Juraj Tlapa.

Križovatka Vajnory.
Vonkajší obchvat Bratislavy, ktorý stál takmer 2 miliardy eur, však nebude bez napojenia na diaľnicu D1 plniť svoju hlavnú funkciu, a to odkloniť tranzitnú nákladnú dopravu tak, aby sa hlavnému mestu vyhla.

Križovatka D4 x R7 Bratislava juh.
Úplné dokončenie potom nie je dôležité len pre samotné hlavné mesto Bratislavu, ale aj pre okolité obce, ktoré trápia silnú prevádzku áut as tým spojený nadmerný hluk.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články