Porovnanie FastestVPN proti SlickVPN: Ktorá VPN vyhrala?

Redakce doporučuje

Oplatí sa objednať Fastest VPN, alebo je lepšie dať prednosť TorGuard VPN? Parametre oboch VPN sme starostlivo porovnali, pričom konečné skóre je 8,4/10 ku 6/10.

Rýchlosť downloadu a uploadu FastestVPN verzus TorGuard VPN, Ktorá je vyššia?

Rýchlosť sťahovania (download) a nahrávania (upload) dát je asi najdôležitejší parameter, platí to aj o Fastest VPN a TorGuard.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 352 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 27 Mb/s. FastestVPN sa prejavila o 325 Mb/s rýchlejšie ako TorGuard VPN.

Možnú rýchlosť nahrávania udáva upload, ktorý u Fastest VPN dosiahol hodnotu 254 Mb/s. TorGuard dosiahla hodnotu 24 Mb/s, kvôli tomu je o 230 Mb/s pomalší.

Rýchlosť odozvy dosiahla u prvej VPN v priemere 220 ms. Torguard VPN skript nameral priemerných 220 ms. Čím je hodnota odozvy nižšia, tým lepšie, teda FastestVPN v porovnaní je o 0 ms lepšie.

Skóre po prvej disciplíne FastestVPN vs Torguard VPN tak je 8/10 : 3/10.

Dokáže Fastest VPN streamovať Netflix?

Vysoká rýchlosť je pre odblokovanie zahraničného Netflixu dôležitá, Fastest VPN to vie. Na odblokovanie väčšinou postačí spustiť VPN a vybrať krajinu, TorGuard odomknúť Netflix nezvládne.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom TorGuard VPN takú funkciu má. Porovnávaná VPN funkciu odblokovania YouTube videí zahŕňa.

Každá správna VPN toho vie oveľa viac, nesmie chýbať ochrana pred vyzradením DNS, multi-hop pripojenia a BitTorrent. Pre príklad Fastest VPN ponúka DNS ochranu a TorGuard VPN treba poskytuje funkciu whitelistingu.

V porovnaní funkcií VPN je výsledok 9/10 ku 5/10.

Prekoná konkurenciu Fastest VPN v počte serverov a krajín?

Príliš málo serverov môže byť predzvesťou nízkej rýchlosti, FastestVPN má pod krídlami 100 serverov, v aplikácii TorGuard VPN sme našli 142 serverov. Prvá menovaná tak ponúka o 42 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, kde sú servery, u TorGuard robí 36. Druhá porovnávaná VPN ponúka 33, čo je o 14 menej. V tomto meraní síl teda prehráva.

Dôležitý je aj počet zariadení, ktoré môžu VPN súčasne používať a ktorých Fastest VPN zvládne 10. TorGuard VPN povoľuje súčasne pripojiť 12 zariadenia. Kompletný prehľad parametrov si prečítajte v článku najlacnejšie VPN.

Ktoré platformy ponúkajú Fastest VPN a aké zvláda TorGuard VPN?

Medzi najdôležitejšie parametre VPN patria podporované zariadenia, Fastest VPN vie systém Android a pokrýva prístroje iPhone. Druhá TorGuard VPN operačný systém iPhone iOS zabezpečí, telefóny a tablety s Androidom dokáže zabezpečiť.

Poskytovanie informácií o používateľoch VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť registrované svoje sídlo. Fastest VPN má korene na Kajmanie ostrovoch. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná v USA.

Rozhranie Fastest VPN nie je v slovenskom jazyku, TorGuard VPN slovensky tiež nevie.

V hodnotení ponúkaných platforiem dosiahla Fastest VPN výsledku 9/10 a Torguard VPN získala 9/10.

Cenové porovnanie FastestVPN vs. TorGuard VPN

TorGuard VPN je možné predplatiť už od 3,92 € mesačne, objednať druhú z VPN si môžete už za 1,1 € mesačne. Hodnotenie oboch VPN za pomer cena/funkcia je 8/10 pre prvé VPN a 3/10 pre druhú VPN z porovnania.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články