Stretnutie s jedinečnými ľudovými tradíciami

Redakce doporučuje

Naša krajina má bohatú históriu, môže sa pýšiť ľudovými tradíciami, krásnymi mestami a preto je ideálnym cieľom pre váš ďalší výlet alebo dovolenku. Poďme sa spolu pozrieť, ktoré miesta sa oplatí navštíviť.

Martin

Jedinečnú identitu Slovenska ako národa zvýrazňujú silné ľudové tradície vrátane vystúpení ľudových tanečných skupín a tradičných umeleckých remesiel, akými sú rezbárstvo, hrnčiarstvo, čipkárske výšivky a včelárstvo. Ak chcete spoznať rozsiahlu ľudovú kultúru Slovenska, vyberte sa do Martina, kde môžete navštíviť Slovenské národné múzeum, ktoré sa so svojou rozlohou 15,5 ha  pýši najväčším národopisným múzeom v prírode na Slovensku. Návštevníci sa môžu zoznámiť s tradičnými slovenskými stavebnými postupmi a porozumieť ľudovej identite krajiny za pomoci prehliadky tisícich predmetov, ktoré dokumentujú vývoj slovenského umeleckého remesla za stovky rokov.

Leto na Zemplínskej Šírave

K letu neodmysliteľne patria Zemplínske slávnosti. Predstavujú akúsi prehliadku folklórnych súborov a skupín z oblasti Zemplína a jeho okolia, ale nájdete tu vystúpenia aj zahraničných hostí. Určite v Zemplíne ostaňte aspoň pár dní. Ubytovanie v Zemplíne nájdete za rozumnú cenu a v blízkosti termálneho kúpaliska. Zemplínska Šírava je vďaka priaznivým klimatickým podmienkam ideálnym miesto, kde stráviť horúce letné dní.  Nájdete tu penzióny, priváty aj apartmány. Cena za noc sa pohybuje od 12-25€. Niektoré penzióny sú vybavené bazénom, vírivkou a saunou.

Chaty Zemplínska Šírava sú situované v rekreačnej oblasti a zabezpečujú dostatok súkromia a spojenie s prírodou. Nie je nič neobvyklé, keď ich súčasťou sú aj vonkajšie bazény.

Orava

Dominantou Oravy je určite Múzeum oravskej dediny. Zaujímavou formou sa tu snažia prezentovať nielen bývanie, ale aj život a kultúru na Orave z čias minulých  v prostredí tradičnej ľudovej architektúry a s podporou bohatej muzeálnej zbierky. Ďalšou regionálnou návštevou, ktorú musíte vidieť, je obec Podbiel s unikátnou zbierkou drevenej ľudovej architektúry.

Okrem zaujímavej histórie na Orave nájdete tiež Oravskú priehradu, ktorá je cez leto obľúbeným miestom turistov. V obci Klín nájdete najvyššiu sochu Ježiša Krista na Slovensku, ktorá dosahuje výšku až 9,5 metra.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články